Telefilms

 

Info:

Telefilms zijn Nederlandse speelfilms speciaal gemaakt voor de publieke omroep.

Het doel van het project was de samenwerking tussen de filmsector en de omroepen een nieuwe impuls te geven. Hierdoor moesten ook de promotie en het imago van dramaproducties van eigen bodem bij het Nederlandse publiek worden verbeterd.

De Telefilms komen tot stand met financiële steun van het Stimuleringsfonds, het ministerie van OCW en het CoBO.

 

Films op jaartal (première) en alfabetische volgorde.

Telefilms 1999

 

Cowboy uit Iran

Bos Bros Film voor de EO regie: Ilse Somers

Dat Is Nooit Mijn Naam Geweest

Metropolis Media voor de EO regie: Eric Oosthoek

Man, Vrouw, Hondje

Lemming Film voor de NCRV regie: Nicole van Kilsdonk

Maten

Egmond Films voor de NPS regie: Pieter Verhoeff

Suzy Q

Staccato Film voor de VPRO regie: Martin Koolhoven

Trein van Zes Uur Tien, De

Egmond Films voor de AVRO regie: Frank Ketelaar

 

Telefilms 2000

Belager, De

VARA TV voor de regie: Dana Nechushtan

Negende Uur, Het

Blue Horse Productions en Added Film voor de EO regie: Gerard Verhage

Stilte van het Naderen, De

Peter Maris Productions voor de EO regie: Stephan Brenninkmeijer

 

Telefilms 2001

 

Familie

IdtV voor de NPS regie: Willem van de Sande Bakhuyzen

Liefje

Hungry Eye Lowland voor de VPRO regie: Emile Fallaux  

Ochtendzwemmers

Egmond Films voor de AVRO/NCRV regie: Nicole van Kilsdonk

Roos en Rana

Corona Pictures voor de KRO regie: Merel Uslu

Saint Amour

Theorema Films voor het IKON regie: Eric Oosthoek

Storm in Mijn Hoofd

Blue Horse Productions voor de VARA regie: Frans Weisz

Uitgesloten

Lemming Film voor de NPS regie: Mijke de Jong

Vroeger Bestaat Niet Meer

Cinemedia voor de EO regie: Joost Ranzijn

 

 

Telefilms 2002

 

Achttien

Egmond Films voor de NCRV regie: Jelle van Doornik

Bella Bettien

Shooting Star voor de AVRO regie: Hans Pos

Paramaribo Papers

Odusseia Films voor de VARA regie: Ger Poppelaars

Polonaise

Studio Nieuwe Gronden voor de KRO regie: Nicole van Kilsdonk

Tussenland

Waterland Film & TV voor de RVU regie: Eugenie Jansen

 

 

Telefilms 2003

 

15.35: Spoor 1

IdtV voor de BNN regie: Tim Oliehoek en Marcel Hensema

Boy Ecury

Memphis Features voor de VARA regie: Frans Weisz

Cloaca

IdtV voor de AVRO regie: Willem van de Sande Bakhuyzen

Loverboy

Motel Films voor de VPRO regie: Lodewijk Crijns

Novemberlicht

Waterland Film & TV voor de IKON regie: Eric Oosthoek

Ordening, De

Egmond Films voor de NPS regie: Pieter Kuijpers

Sloophamer

Metropolis Media voor de KRO regie: Ger Poppelaars

Wonder van Máxima, Het

Pieter van Huystee Film voor HUMAN regie: Paul Ruven

 

 

Telefilms 2004

 

Bluebird

Egmond Films voor de NCRV regie: Mijke de Jong

Deining

Waterland Film & TV voor de RVU regie: Nicole van Kilsdonk

Drijfzand

Pieter van Huystee Film voor HUMAN regie: Kees Vlaanderen

Gebroken Rood

Waterland Film & TV voor de IKON regie: Eric Oosthoek

Stille Nacht

Waterland Film & TV voor de AVRO regie: Ineke Houtman

Zinloos

IdtV voor de VARA regie: Arno Dierckx

 

 

Telefilms 2005

 

Eilandgasten

IdtV voor de NCRV regie: Karim Traïdia

Gezocht: Man

Waterland Film & TV voor TELEAC en NOT regie: Patrice Toye

Off Screen

Rinkel Film & TV voor de VPRO regie: Pieter Kuijpers

On Stage

IdtV voor de BNN regie: Marcel Hensema en Jurriaan Vriezen

Schnitzelparadijs, Het

Lemming Film voor de NPS regie: Martin Koolhoven

Staatsgevaarlijk

Pupkin Film voor de NPS regie: Marcel Visbeen

 

 

Telefilms 2006

 

Beetje Verliefd, ‘n

 

Waterland Film & TV en Max TV voor MAX TV regie: Martin Koolhoven

Bolletjes Blues

Dutch Mountain Movies voor de RVU regie: Karin Junger

Eigenheimers

Guapo producties voor de EO regie: Pollo de Pimentel

Escort

IdtV voor de VARA regie: Frank Ketelaar

Killkenny Cross

Dutch Mountain Movies voor de IKON regie: Eric Oosthoek

Uitverkorene, De

IdtV voor de VPRO regie: Theu Boermans

 

 

Telefilms 2007

 

Anna

Waterland Film & TV voor de IKON regie: Eric Oosthoek

Avondboot, De

IdtV voor de NCRV regie: Karim Traïdia

HannaHannaH

Zoo Pictures voor de KRO regie: Annemarie van de Mond

Zadelpijn

IdtV voor de KRO regie: Nicole van Kilsdonk

 

 

Telefilms 2008

 

Bloedbroeders

Rinkel Film voor de AVRO regie: Arno Dierickx

Fuik, De

IdtV voor de VPRO regie: Mischa Kamp

Hitte/Harara

Motel Films voor de NPS regie: Lodewijk Crijns

Skin

IJswater Films voor de Humanistische Omroep regie: Hanro Smitsman

TBS

Pupkin Film voor de BNN regie: Pieter Kuijpers

Wijster

Motel Films voor de VARA regie: Paula van der Oest

 

 

Telefilms 2009

 

Coach

Stormy Minutes Society voor de VARA regie: Joram Lürsen

Julia’s Hart

IdtV voor de VPRO regie: Peter de Baan

Punt, De

Staccato Films en Guapo Productions voor de EO regie: Hanro Smitsman

Stella's Oorlog  

Waterland Film & TV voor de  NCRV regie: Diederik van Rooijen

Taartman

Zoo Pictures voor de KRO regie: Annemarie van de Mond

Witte Vis

IdtV voor de AVRO regie: Remy van Heugten

 

 

Telefilms 2010

 

Laatste Reis van Meneer van Leeuwen, De Talent United Film & TV voor de HUMAN regie: Hanro Smitsman
Sekjoeritie Stetz Film voor de Evangelische Omroep regie: Nicole van Kilsdonk
Köfte Waterland Film & TV voor de NCRV TV en AVRO TV regie: Michiel van Jaarsveld
Kom Niet aan Mijn Kinderen Talent United Film & TV voor de KRO TV regie: Ron Termaat
Win/Win IJswater Films voor de NPS TV regie: Jaap van Heusden
Lellebelle

Pupkin Film voor de BNN TV regie: Mischa Kamp

   
Telefilms 2011  
Sterkste Man van Nederland, De  
Blijf!